Informacje o projekcie w ramach budżetu obywatelskiego

współdziałanie

Budżet obywatelski budzi w ostatnich czasach żywe zainteresowanie. Nie ma się czemu dziwić - to właśnie dzięki niemu organizowane są różnorakie zajęcia, które nic nie kosztują. Mówi się o tym praktycznie na terenie każdego większego miasta wojewódzkiego i nie tylko. Przykładem może być Poznań, Katowice, Kraków i wiele innych. Gdzie można znaleźć tak naprawdę informacje o projekcie w ramach budżetu obywatelskiego?

Projekty do realizacji

Głosowanie na budżet obywatelski odbywa się najczęściej w październiku. Wszystko tak naprawdę zależne jest jednak od tego z jakim miastem ma się do czynienia. Ważniejszy jest jednak to, że głosy należy oddawać na poszczególne projekty. Można wybrać także jeden projekt. Nikt nie musi czuć się przymuszony do głosowania na coś co go tak naprawdę nie interesuje. Ważniejsze jest jednak coś innego - dokładne informacje o projekcie w ramach budżetu obywatelskiego. Na co tak naprawdę zagłosować?

Aby zapoznać się z takimi informacjami należy wejść na stronę budżetu obywatelskiego. To właśnie tam opisane są wszelkiego rodzaju projekty do realizacji. Zarówno jeżeli mowa jest o tym czego one dotyczą, jak również kwestie finansowe. Tzn. ilość potrzebnych pieniędzy jakie potrzebne są na realizacje danego projektu. Warto podejść do tego głosowania w sposób świadomy. Tym bardziej, że coraz większa ilość osób bierze udział w takich darmowych projektach. Jeżeli ktoś by chciał, aby zajęcia nadal były realizowane to powinien pamiętać o tym, żeby oddać głos w przewidzianym terminie.